A megrendelt és már elszállított (vagy cégünk által leszállított) lemezterméket védeni kell bizonyos időjárási körülményektől, mert egy rakatban máshogy reagál a bevonatos lemez, mint beépítve a tetőn. Ilyen például: nagy szél, eső mely után napsütés érkezik. A lemezeket óvni kell a sérülésektől is (karc, horpadás), mert hosszabb távon ez problémát okozhat. Léteznek erősebb bevonatok, melyek színtartóbbak, jobban ellenállnak a mechanikai sérüléseknek, illetve a UV elleni védelmük is kimagasló, ezekről kollégáinknál érdeklődhetnek.

A trapéz-és cserepeslemezek, szendvicspanelek, kerítéselemek illetve a bádogos termékek (eresz, élhajlítás) javasolt maximális gyártás utáni tárolási ideje 45 nap, vagyis a garancia érvényesítéséhez a beépítés javasolt 45 napon belül (legyártástól számítva), egyben tárolni tovább nem szabad a terméket, csak a következő előírásokat betartva (ha valamiyen oknál fogva hosszabban kell tárolni az anyagot):

  • fedett helyen
  • lehetőleg közvetlen hősugárzástól távol
  • nedvességtől elzártan
  • a rakatot megdöntve (hogy az esetleges kondenzvíz távozhasson)
  • kinti tárolás esetén lefóliázva és szellőztetve, valamint távtartókat a lemezek közé téve

Kinti tárolás esetén a lemezeket egyesével szétpakolva tesszük meg a legjobban az óvintézkedést.

A szendvicspanelek mindkét oldali fegyverzete védő fóliával van ellátva, amely védi a karcolódástól és sérülésektől a gyártási folyamat végén, a szállítás során és beépítéskor. A fólia csak átmeneti védelmet nyújt, később az időjárási viszonyok és a napsütés miatt el kell távolítani a felületről. Ez fontos teendő, mert ha a fólia beleég az acél panel fegyverzetbe, eltávolítása szinte lehetetlen, de legalábbis nagyon aprólékos, időigényes munka. Általános javaslat a fólia eltávolítása maximum 45 nappal a szendvicspanel gyártási idejétől számítva, illetve erős napsütés esetén 2-3 héttel azután, hogy az első napsugarak érik! A gyártási idő minden esetben a palettán szerepel egy kísérő lapon, ahol a darabszám és hosszok is megtalálhatók.

Vigyázzunk, mert amennyiben a lemez közé nedvesség jut, onnan nem tud távozni és kiszellőzni, akkor a lemez bevonata (színe) foltosodhat, a lemezek összeragadhatnak és a szín elválhat az acél magtól.

Tároláskor amennyiben a lemezeket mozgatni kell, figyeljünk rá, hogy élével emeljük, egymáson pedig ne csúsztassuk a táblákat, mert az apró szennyeződések karcolhatják a felületet. Ezeket a legtöbb esetben orvosolni tudjuk egyébként javítófestékkel, és az élettartamot sem befolyásolják.

A lemez élek vágnak, könnyen sérülést okoznak, figyeljünk erre tároláskor és mozgatáskor, használjunk vágásálló kesztyűt!

A legyártott terméket Szállító telephelyén, a szerződésben meghatározott szállítási határidőtől számítva legfeljebb egy hétig tárolja díjmentesen. A 2. héttől kezdve Szállító jogosult raktározási díjat felszámolni. Ennek mértéke a szállítási határidőtől számított 2. héten nettó 2000 HUF/nap + Áfa (bruttó 2540 HUF), majd minden megkezdett héten nettó 5000 HUF/nap + Áfa (bruttó 6350 HUF) kerül felszámolásra raktározási költségként. Cégünknél tárolt, nem elszállított termékekre 45 nap után nem vállalunk garanciát.